FREO na PSEW 2021

     Przedstawiciele Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej na czele z Prezesem Zarządu drem Pawłem Machalskim oraz Wiceprezesem Tomaszem Domańskim uczestniczyli w konferencji PSEW 2021. Wydarzenie odbyło się w dniach 30.08-01.09.2021 r. w malowniczo położonym u ujścia Bugu do Narwi Serocku. Doroczny kongres organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej należy do największych spotkań przedstawicieli tej branży w kalendarzu polskiego biznesu.

      Podczas tegorocznej edycji wiele uwagi poświęciliśmy spodziewanej liberalizacji tzw. ustawy odległościowej i zasady 10H, co z pewnością przyniesie nową dynamikę rozwoju lądowej energetyce wiatrowej. Równolegle dyskutowaliśmy o ambitnych planach i konkretnych inwestycjach związanych z morską energetyką wiatrową na Bałtyku. Nie stroniliśmy ponadto od wyzwań związanych z wdrażaniem Europejskiego Zielonego Ładu oraz Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Tematyka jednego z paneli dotyczyła też coraz bardziej ostatnio pożądanego zielonego wodoru, który może być wytwarzany m.in. z nadwyżek energii produkowanej przez farmy wiatrowe.

      Warto było ponownie odwiedzić Serock. Miło będzie wrócić tam za rok… oby już w kontekście nowych regulacji prawnych, jeszcze bardziej sprzyjających rozwojowi energetyki wiatrowej w Polsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.