Potencjał Pomorza i Kujaw w zakresie OZE

    Prezes Zarządu Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej dr Paweł Machalski wraz z Wiceprezesem Tomaszem Domańskim uczestniczyli dziś w wydarzeniu towarzyszącym VIII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego – panelu gospodarczym dot. zielonej energii, zorganizowanym na Wydziale Nauk Ekonomicznych  i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wydarzenie zostało współorganizowane przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Centrum Wsparcia Biznesu oraz Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej. W spotkaniu uczestniczyła JE Ambasador Malezji w RP, przedstawiciele sekcji ekonomicznych ambasad państw azjatyckich, administracji samorządowej oraz sektora biznesowego. Podczas seminarium zaprezentowany został stan dotychczasowej wymiany handlowej oraz możliwości nawiązania współpracy z nowymi podmiotami z Polski i Azji.

   Reprezentanci Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej wygłosili prelekcję pt. Walory inwestycyjne regionu kujawsko-pomorskiego w zakresie odnawialnych źródeł energii. Prezes Paweł Machalski skoncentrował się na kwestiach organizacyjnych i kompetencjach samorządu województwa (Strategia rozwoju województwa. Strategia Przyspieszenia 2030+), programach wsparcia Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także roli Agencji Restrukturyzacji  i Modernizacji Rolnictwa w tym zakresie. Omówił także płaszczyzny działania Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej w obszarze zwiększania świadomości ekologicznej społeczeństwa, w tym współpracę z telewizją regionalną, organizację różnego typu wydarzeń popularyzujących OZE, a także uczestnictwo w konferencjach.  Pojawił się też wątek Porozumienia Wodorowego przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska, w którym biorą udział przedstawiciele FREO, jak również nowe możliwości współpracy B+R dla kujawsko-pomorskich uczelni. Wiceprezes Tomasz Domański w oparciu o ciekawą prezentację multimedialną przedstawił statystyki mocy OZE w województwie kujawsko-pomorskim, kategoryzację gleb i innych parametrów, które należy brać pod uwagę podczas planowania inwestycji w zakresie energetyki odnawialnej.

  Za wsparcie w toku przygotowań do wystąpienia dziękujemy pracownikom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.   VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki w formie stacjonarnej potrwa w Toruniu do 24 września. Następnie do końca października odbędą się dyskusje on-line dotyczące różnych obszarów życia politycznego, społecznego, kulturalnego i gospodarczego. Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.kongresazja.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.