FREO członkiem honorowym klastra #MŚPdlaOffshore

Z radością informujemy, że Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej zostało włączone do grona członków honorowych Klastra MŚP Offshore. Polityka energetyczna Polski do 2040 r. wyodrębnia inwestycje w wiatraki na morzu w ramach II filaru narodowej strategii, zatytułowanej jako „zeroemisyjny system energetyczny”. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej będzie jednym z głównych filarów transformacji energetycznej RP w najbliższych latach i dekadach, dlatego prezes FREO dr Paweł Machalski wraz z Zarządem nie mieli wątpliwości ws. aprobaty tego zaproszenia.

Klaster małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) lokalnego łańcucha dostaw na rzecz morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim jest dobrowolnym porozumieniem przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego różnych szczebli, jednostek badawczo-rozwojowych, a także innych organizacji i instytucji wspierających rozwój odnawialnych źródeł energii. Wszystkie wymienione podmioty będą uczestniczyć w interdyscyplinarnym łańcuchu dostaw na rzecz morskich farm wiatrowych. Model  local content ma celu wytwarzanie efektu synergii, który będzie sprzyjał dalszemu rozwojowi gospodarki narodowej.

Potencjał morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim oceniany jest na ok. 11 GW do 2040 roku. Szacuje się, że łączna wartość inwestycji może przekroczyć 160 mld zł. Więcej informacji na stronie internetowej:  https://mspdlaoffshore.fabrykapotencjalu.org

Fot. Shutterstock/Tony Moran

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.