Porozumienie o współpracy FREO z UMK

Z radością informujemy, że Prezes Zarządu dr Paweł Machalski podpisał w imieniu Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej Porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stronę UMK reprezentowali Pani Prof. Urszula Kiełkowska oraz Pan Dr Bartłomiej Igliński z Katedry Technologii Chemicznej Wydziału Chemii. Podpis zatwierdzający umowę złożył JM Rektor UMK – Prof. Andrzej Sokala.

Na mocy umowy będziemy współrealizować wraz z Wydziałem Chemii projekty oraz badania związane z OZE, ze szczególnym uwzględnieniem biogazu i technologii wodorowych. Biznes w XXI wieku, aby być innowacyjny, musi iść w parze z nauką, a praktyka przedsięwzięć powinna mieć solidne podwaliny teoretyczne. Zakres porozumienia sprowadza się do czterech podstawowych obszarów: transferu innowacji poprzez badania naukowe, networkingu, współorganizacji konferencji oraz dydaktyki poprzez upraktycznianie kształcenia i  dostosowanie go do zmieniających się potrzeb rynku pracy. 

Cele współpracy:

  1. zwiększenie liczby innowacyjnych rozwiązań dokonywanych przez pracowników naukowych, doktorantów, studentów i absolwentów bazujących na wynikach ich prac naukowych,
  2. wzrost innowacyjności FREO poprzez współpracę z zespołami badawczymi UMK,
  3. promocja wyników prac badawczo-rozwojowych,
  4. pomoc w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy inwestorami kapitałowymi, a przedsiębiorstwami wywodzącymi się z uczelni wyższych,
  5. wspieranie FREO w zakresie transferu innowacji ze środowiska akademickiego,
  6. propagowanie postaw przedsiębiorczości w środowisku akademickim,
  7. popularyzowanie postępu technicznego, technologicznego, organizacyjnego oraz ekonomicznego,
  8. wzrost świadomości wśród naukowców o konieczności praktycznego zastosowania ich badań,
  9. doskonalenie jakości kształcenia na studiach prowadzonych przez Wydział Chemii.

Mamy nadzieję, że współpraca zaowocuje m.in. organizacją konferencji – Kongresu Rozwoju Energetyki Odnawialnej – KREO 23. Nie bez znaczenia może okazać się też wspólna promocja oraz współdziałanie w aplikowaniu o środki NCBiR oraz UE w ramach projektów badawczo-wdrożeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.