Program Mój Prąd podsumowanie II naboru

Zakończył się drugi nabór do programu Mój Prąd, który jest dedykowany głównie indywidualnym przydomowym mikroinstalacjom fotowoltaicznym

. Ostatnim dniem, w którym zainteresowani mogli zgłosić się o dofinansowanie swojej inwestycji, był 6 grudnia 2020 roku.

Jaki jest ostateczny bilans programu?

Ustalona początkowa pula środków na poziomie 1 mld złotych przyczyniła się do powstania ok 200 tysięcy instalacji fotowoltaicznych. Bardzo duże zainteresowanie spowodowało wyczerpanie się tych środków już 6 listopada. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zwiększył pulę o 100 milionów, co pozwoliło na dofinansowanie ok 20 tysięcy mikroinstalacji PV. Dodatkowe środki zostały wyczerpane na początku grudnia.

     Jak donosi portal GLOBenergia, na dzień 8 grudnia zarejestrowano ok 258 tysięcy wniosków. Nie ma podsumowania całego programu „Mój Prąd”. Szacuje się, że ok 5 tysięcy wniosków nie przeszło pozytywnej weryfikacji, jednak te dane nie są ostateczne i mogą ulec zmianie. Z niecierpliwością czekamy na kolejna aktualizację i oficjalne podsumowanie programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.