IX Kongres Azjatycki

      W dniach 18-20 maja 2022 roku w Toruniu po raz kolejny odbywa się Międzynarodowy Kongres Azjatycki. To jedno z większych w Europie Środkowej wydarzeń naukowych, kulturalnych i biznesowych poświęconych Azji. Od kilkunastu lat, bo ideę kongresu poprzedził cykl konferencji naukowych, integruje przedstawicieli nauki, polityki, dyplomacji i gospodarki. Tytuł tegorocznej edycji Kongresu brzmi: „Horyzonty Polityki Azjatyckiej: Ścieżki i Strategie”. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Azji i Pacyfiku.

       Kongres Azjatycki zgromadzi ponad 600 uczestników z 20 państw, ekspertów z zakresu studiów azjatyckich. Prelegenci i goście zasiądą w 50 panelach tematycznych dotyczących polityki, gospodarki, biznesu, innowacji, współpracy międzynarodowej i kultury. IX Międzynarodowy Kongres Azjatycki w Toruniu swoim patronatem objęli m.in. Komisja Europejska, Minister Spraw Zagranicznych, Minister Edukacji i Nauki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Torunia.

      Jednym z  partnerów kongresu jest Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej. Prezes Zarządu – dr Paweł Machalski wygłosi prelekcję: „Rola państw azjatyckich w systemie ochrony klimatu ONZ”. Wystąpienie zaplanowano na 19.05.2022 r. (godz. 14) w gmachu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (Patio B, I piętro). Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program:

https://docs.google.com/document/d/11sVzdsaeHIORvL4vbXz6tFgQNKLtN_9IEwOrQwTGQGc/edit

Strona kongresu:

https://kongresazja.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.